نکته

قبل از رفتن به سراغ راه های برقراری ارتباط با خانواده باید نکته ای را به شما عزیزان سرگروه یادآوری کنیم.

یک فرد در دوران نوجوانی مشتاق به جذب در گروه همسالان است، یعنی دوست دارد با همسالان خود ارتباط داشته باشد و با آن ها نشست و برخاست کند و در دوران جوانی نیز مشتاق به جذب تشکیلات در کنار همسالان خود است و تمایل دارد در مجموعه ای مسئولیت بگیرد و در آن جا کار کند و توانایی های خود را به ظهور برساند.

وظیفه مهمی که به دوش ما سرگروه ها است این است که برای خانواده ها جا بیندازیم که مسجد و پایگاه های بسیج یک محیط تربیتی و بهترین مکانی است که فرزند شما می تواند در آن به رشد برسد. به کجا برود بهتر از مسجد که در کنار همسالان خود باشد؟ تشکیلات ایمانی ما می تواند این بستر را به وجود آورند تا نوجوانان به بهترین شکل ممکن کنار یکدیگر جمع و تربیت شوند.

از طرفی دانستن این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که خانواده ها نیز می بایست در فرستادن فرزندان خود به این اماکن(مسجد و پایگاه) می بایست از امنیت و آسودگی خاطر برخوردار باشند و این اتفاق تنها زمانی رخ می دهد که اولیاء نوجوانان نسبت به سرگروه و سائر مسئولان مربوطه ای که قرار است با فرزندشان ارتباط مستقیم داشته باشند، از شناخت و معرفت کافی برخوردار باشند. این حق مسلم خانواده هاست که از سرگروهی که اختلاف نسبتا زیادی هم با فرزندشان دارد شناخت و آگاهی خوبی داشته باشند ، در این راستا سعی کنید در آشنا نمودن خانواده ها با خودتان تلاش نمایید تا شما را بیشتر بشناسند، شغل شما، میزان تحصیلات شما، خانواده شما و… حتی آراستگی و پوشش ظاهری شما. برنامه ها و محتوای جلساتی را که با اعضا برگزار می کنید برای خانواده ها بسیار مهم است.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *